Kurti pret në takim lamtumirës ambasadorin e Norvegjisë

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ka pritur të hënën në takim lamtumirës ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl të cilin e ka falënderuar për angazhimin dhe përkushtimin e tij në këtë drejtim, duke i uruar atij suksese në angazhimet dhe përgjegjësitë e radhës

FOTO: ZKM

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur të hënën në takim lamtumirës ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl.

Siç njofton Zyra e Kryeministrit, Kurti ka falënderuar ambasadorin Grondahl për bashkëpunimin e shkëlqyer në mes të dyja vendeve, si dhe për angazhimin dhe përkushtimin e tij në këtë drejtim, duke i uruar atij suksese në angazhimet dhe përgjegjësitë e radhës.

“Krahas takimit në zyrën e tij të pritjeve, kryeministri për nder të ambasadorit Grondahl, shtroi edhe një mëngjes të përbashkët edhe me këshilltarët e angazhuar në Qeveri nëpërmjet mbështetjes së Ambasadës norvegjeze”, thuhet në njoftimin e ZKM-së.

Kurti, ndër të tjera, ka shprehur mirënjohjen e thellë të tij për kontributin e shtetit norvegjez, teksa ka ritheksuar se Norvegjia është dhe “mbetet partnerja e rëndësishme, me të cilën ndan vlera, bindje dhe pikëpamje për sigurinë dhe paqen në rajon e më gjerë”.

Në këtë takim ishte i pranishëm edhe zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, i cili po ashtu falënderoi ambasadorin Grondahl për bashkëpunimin në mes të dy vendeve.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika