Kurti pret në takim ministrin britanik për Forcat e Armatosura

Kryeministri, Albin Kurti, ka pritur në takim ministrin e Mbretërisë së Bashkuar për Forcat e Armatosura, James Heappey

Kryeministri, Albin Kurti, ka pritur në takim ministrin e Mbretërisë së Bashkuar për Forcat e Armatosura, James Heappey, i cili në objektin e Qeverisë hyri bashkë me ambasadorin britanik, Nicholas Abbott.

Ministri britanik, pas takimit me Kurtin, do të mbajë edhe një konferencë për media.

Heappey fillimisht është takuar me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani.

Ndërkaq, të hënën, presidentja Osmani ka pritur në takim senatorët amerikanë, Gary Peters dhe Chris Murphy.

Senatori amerikan, Murphy, pas takimit me presidenten Osmani, ka thënë se Serbia duhet të ndalojë së penguari Kosovën që të anëtarësohet në organizata ndërkombëtare.

Shija e redaktorit

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Apeli në Hagë rrit dënimet për dy bashkëpunëtorë të Millosheviqit

Gjyqtarët e apelit të OKB-së rritën ndjeshëm dënimet e dy bashkëpunëtorëve të ish-presidentit të Serbisë, Sllobodan Millosheviq, duke i konsideruar ata përgjegjës për përfshirje...

Raportimi nga veriu, gazetarët tregojnë eksperiencat e tyre në “Radar”

Raportimi nga e premtja në komunat në veri të vendit ishte një tjetër sfidë për gazetarët në Kosovës. Në mesin e provokimeve, të sharave,...

Të fundit nga rubrika