Kurti pret që bashkëpunimi me Kanadanë të rritet

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka njoftuar se ka zhvilluar takim me deputetin kanadez Rob Oliphant

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka njoftuar se ka zhvilluar takim me deputetin kanadez Rob Oliphant.

Në këtë takim kryeministri tha se kanë diskutuar për forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Kurti përmes një postim në “X” ka thënë se ka falënderuar deputetin për mbështetjen që ka dhënë Kanadaja për Kosovën, dhe pret që bashkëpunimi mes dy vendeve të rritët në fusha të ndryshme.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika