Kurti priti në takim lamtumirës ambasadorin e Turqisë në Kosovë

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar, ku u theksua se lidhjet ndërmjet dy vendeve janë të thella duke theksuar se mbi këtë bazë ka angazhim për avancim të mëtejmë të bashkëpunimit të ngushtë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në takim me ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Zëvendësministrin e Punëve të Jashtme të Kosovës, Kreshnik Ahmeti, ka pritur të hënën në takim lamtumirës ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar.

Në këtë takim të fundit gjatë mandatit të tij, shefi i ekzekutivit e ka falënderuar  ambasadorin Sakar për bashkëpunimin në Kosovë.

Ai e ka vlerësuar angazhimin e tij për thellimin dhe zgjerimin e marrëdhënieve bilaterale ndërmjet Kosovës dhe Turqisë, si dhe për projektet e përbashkëta në fusha të ndryshme.

“U theksua se lidhjet ndërmjet dy vendeve janë të thella, prandaj mbi këtë bazë ka angazhim për avancim të mëtejmë të bashkëpunimit të ngushtë”, thuhet në njoftim.

Tutje thuhet se Kurti i uroi ambasadorit Sakar suksese në angazhimet e tij të radhës.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesat për fëmijët e lindur në vitin...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët se të enjten e 1 shtatorit është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur nga viti...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët të shtunën, për hapjen e aplikimit për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Të fundit nga rubrika