Kurti shkruan për takimin me Sarrazinin

"Marrëdhëniet midis Kosovës dhe Gjermanisë, dhe bashkëpunimi rajonal dhe integrimi ekonomik në Procesin e Berlinit, ishin tema të diskutimit me emisarin Manuel Sarrazin".

Gjatë ditës, kryeminsitri Albin Kurti ka zhvilluar takim me emisarin e Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

Për këtë takim ka shkruar edhe vetë Kurti në platformën X, ku ka treguar se cfarë diskutuan me emisarin gjerman.

“Marrëdhëniet midis Kosovës dhe Gjermanisë dhe bashkëpunimi rajonal dhe integrimi ekonomik në Procesin e Berlinit, ishin tema të diskutimit me emisarin Manuel Sarrazin në rezidencën e ambasadorit gjerman. Ndërsa, Procesi i Berlinit shënon 10-vjetorin e tij këtë vit, ne presim me padurim më shumë rezultate”, ka shkruar Kurti.

Kurse, nga zyra e Kyreminsitrit kanë ndarë detaje nga takimi.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika