Kurti takohet me emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, diskutojnë për Procesin e Berlinit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, të mërkurën ka pritur në takim emisarin e gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin. Kurti ka shprehur mirënjohjen për bashkëpunimin e ngushtë mes dy vendeve dhe mbështetjen e vazhdueshme të Gjermanisë për procesin e integrimit evropian të Kosovës. Ai ka vlerësuar angazhimin e Sarrazin dhe rolin e rëndësishëm … Vazhdoni me leximin e Kurti takohet me emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, diskutojnë për Procesin e Berlinit