Kurti takohet me kandidaten për kryetare të Komunës së Zveçanit, diskutojnë për zgjedhjet e prillit në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me kandidaten për kryetare të Komunës së Zveçanit, Sladjana Pantić. Në këtë takim është diskutuar për zgjedhjet e prillit në veri të vendit

Kryeministri Kurti dhe kandidatja për kryetare të Komunës së Zveçanit, Sladjana Pantić

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me kandidaten për kryetare të Komunës së Zveçanit, Sladjana Pantić.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në zyrën e tij kandidaten për kryetare të Komunës së Zveçanit, Sladjana Pantić”, njofton Zyra e Kryeministrit.

“Zgjedhjet e lira dhe të drejta, e pluralizmi politik janë parakusht i demokracisë”.

Në këtë njoftim thuhet se në zgjedhjet e prillit të këtij viti në katër komunat veriore të Kosovës, qytetarët kanë mundësinë “të krijojnë zë të fuqishëm përmes përfaqësuesve të zgjedhur e të jenë pjesë e vendimmarrjes. Kështu qytetarët tregojnë fuqinë e tyre brenda një shteti demokratik si Kosova”.

“Pjesëmarrja e jo bojkoti i kontribuon edhe zhvillimit të demokracisë edhe adresimit të nevojave të komunitetit”, thuhet mes të tjerash në njoftim.​

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika