Kurti takohet sot me presidentin e Këshillit Kombëtar të Zvicrës, Eric Nussbaumer

Kryeministri i Kosoves, Albin Kurti FB

Sot, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e pret në takim presidentin e Këshillit Kombëtar të Zvicrës, Eric Nussbaumer.

Ky takim do të nisë në ora 08:30.

Poashtu Nussbaumer të martën është pritur në takim nga kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika