Kurti uron Shqipërinë për fitoren: Të përbashkuar me një qëllim

Kreu i Qeverisë, mëngjesin e së hënës në një postim në Facebook, i ka uruar fitoren Kombëtares së Shqipërisë në futboll ndaj Polonisë

Pamje nga festimi i golit të dytë të Shqipërisë kundër Polonisë, i shënuar nga Mirlind Daku.

Në mëngjesin e së hënës, kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, ndau gëzimin e tij në rrjetet sociale lidhur me fitoren e Kombëtares së Shqipërisë në një ndeshje futbolli emocionuese kundër Polonisë.

Me rezultatin 2:0, Shqipëria triumfoi në këtë ndeshje e cila, sipas Kurtit, përmbysi një fundjavë të jashtëzakonshme të futbollit në rajonin e Ballkanit.

Në postimin e tij në Facebook, Kurti komentoi ndeshjen e paharrueshme, duke theksuar se Shqipëria tani udhëheq grupin e saj dhe po ndjek rrugën drejt kualifikimit për turneun EURO 2024.

Ai gjithashtu ka theksuar se golin e parë dhe të dytin e ndeshjes e shënuan futbollistë nga vendet e tjera të Ballkanit, si Jasir Asani nga Shkupi i Maqedonisë së Veriut dhe Mirlind Daku nga Gjilani i Kosovës.

Kurti përfundoi postimin e tij me një urim për Kombëtaren e Shqipërisë dhe lavdërim për një ndeshje të mrekullueshme sportive.

Ky moment, sipas tij, do të mbetet i paharrueshëm për sportin dhe pasionet e futbollit në rajon.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika