Kurti uron Zvicrën në Ditën Kombëtare: Me fat të kemi një aleat që shërben si shembull i një shoqërie të larmishme

Me anë të një postimi në Facebook, kreu i ekzekutivit kosovar, Albin Kurti ka deklaruar se Kosova është me fat të ketë një mik që është shembull i një shoqërie të larmishme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka uruar Zvicrën në ditën kombëtare të saj.

Me anë të një postimi në Facebook, Kurti ka deklaruar se Kosova është me fat të ketë një mik që është shembull i një shoqërie të larmishme.

“Shumë urime për Ditën Kombëtare për Zvicrën. Jemi të entuziazmuar dhe me fat që kemi një mik dhe aleat që shërben si shembulli kryesor i asaj se si mund të duket një shoqëri e larmishme, e drejtuar nga qëndrueshmëria dhe duke shikuar përpara”., ka shkruar Kurti.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika