Kurti viziton BIK-un

Kryeministri i Kosovës, ka thënë se është kënaqësi që është takuar me myftiun Tërnava për festën e Fitër Bajramit dy vite pas përballjes me pandeminë COVID-19

Mëngjesin e së hënës, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës me rastin e festës së Fitër Bajramit. Ai është pritur nga myftiu, Naim Tërnava.

Kurti ka thënë se është kënaqësi që të takoj myftiun Tërnava dy vite pas përballjes me pandeminë COVID-19.

“Urime Fitër Bajrami të gjithë besimtarëve. Ishte kënaqësi të takohem me myftiun pas dy vjetëve për shkak të pandemisë që na u bë e pamundur vizita në festat e mëparshme. Me lutjet më të mira që të pranohet agjërimi, uroj që të ketë paqe, gëzim e lumturi për të gjithë njerëzit”, ka thënë Kurti.

Ai ka falenderuar BIK-un dhe Tërnavën për kontributin e dhënë për pavarësinë dhe shtetndërtimin e Kosovës.

“E falënderoj BIK-un myftiun Tërnava për kontributin dhe rolin që kanë pasur për shoqërinë, shtetin e kombin, edhe pavarësinë dhe zhvillimin e shtetndërtimit të Kosovës”, ka thënë Kurti.

Ndryshe të dielën, Kurti së bashku me Kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca kanë pritur në iftar kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava dhe bashkëpunëtorët e tij.

Kurti e Konjufca shtruan iftar për kryetarin e Bashkësisë Islame, Naim Tërnavën

Më herët këtë mëngjes, Kurti kishte shprehur urimet e tij përmes një postimi në Facebook.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika