Kurti viziton Panairin e Librit “Prishtina 2024”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar Panairin e Librit “Prishtina 2024” së bashku me Ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku dhe Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia.

Kurti pati mundësinë të shoh nga afër botimet e paraqitura në këtë panair i cili vlerësoi botuesit dhe autorët vendas.

Kryeministri Kurti ka ftuar të gjithë qytetarët ta vizitojnë “Panairin e Librit” Prishtina 2024 para të dielës, kur edhe do të mbyllet.

Me moton “Përgjigjja është libri” është hapur më 05.06.2024, në Prishtinë edicioni i 24-të i Panairit të Librit “Prishtina 2024”.

Rreth 100 botues nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe diaspora kanë ekspozuar botimet e tyre në Pallatin e Rinisë, ku tashmë  pothuajse për çdo vit mbahet Panairi i Librit./Kallxo

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika