Kusari e konsideron të sukseshme punën e Qeverisë Kurti

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Mimoza Kusari- Lila ka folur pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të Kosovës.

Ajo ka theksuar se më 24 mars do të mbahen dy seanca, e para i kushtohet përvjetorit të fillimit të bombardimeve të Aleancës Veri-Atlantike (NATO), ndaj caqeve të forcave serbe në vitin 1999, ndërsa, seanca e dytë është e rregullt dhe nis në orën 15:00.

Në këtë të fundit, përveç pikave të zakonshme, do të ketë edhe debat parlamentar të thirrur nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), për politikën e jashtme.

Ajo e ka vlerësuar si tepër të suksesshme punën njëvjeçare të Qeverisë Kurti.

Sipas Kusari-Lilës Qeveria Kurti ka avancuar edhe sa i përket barazisë gjinore.

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Mimoza Kusari- Lila

“Është hera e parë që një qeveri në mënyrë sistematike dhe pa kompromis e ka luftuar krimin e organizuar dhe korrupsionin”, ka theksuar ajo.

Shefja e deputetëve të LVV-së ka folur edhe për iniciativën e PDK-së për tërheqjen e parave nga Trusti, ka thënë se nuk do ta mbështesin.

Shija e redaktorit

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

“You have no idea”, paradoksi i jetës së përditshme

Si të shprehim diçka që s’mund të thuhet? Si ta artikulojmë të paartikulueshmen? Si ta mendojmë të pamendueshmen? "You have no idea" (Ju s'e...

Më të lexuarat

Video ekskluzive nga incidenti në Pejë

Një zënkë verbale në mes të pronarëve të dy dyqaneve në qytetin e Pejës, ka dërguar deri te përdorimi i armës së zjarrit. Sipas burimeve...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika