Kusari, e publikon videon ku shihet Vuçiq duke luftuar në Bosnje

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari e ka publikuar një video ku shihet, presidenti aktual i Serbisë, Aleksandar Vuçiq-i në luftën e Bosnjës, që sipas Kusarit Vuçiq nu kishte kërkuar falje dhe pse dihet se forcat ushtarake të Serbisë kishin kryer gjenocid Bosnjë.

“Diçka që nuk mund të fshihet, as të mohohet Aleksandar Vuçiq, president i vendit aktual kandidat për në anëtarësim në Bashkimin Evropian, ishte një pjesëtar aktiv ushtarak gjatë luftës në Bosnjës”, ka theksuar Shefja e Grupi Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari.

“Asnjëherë nuk dëgjuam që ai ishte penduar dhe as kërkoi falje për pjesëmarrjen e tij në Genocid në Bosnjë”, ka shkruar në Twitter Kusari.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika