Kush fiton garën në “Go Kart” në mes kryetarëve e ish-kryetarëve të Komunave?

Emisioni më i ri në RTV Dukagjini, ”Fundjavë” me Lorinda Kolgecin dhe Shpat Kërleshin sjell kryetarët e ish-kryetarët e komunave në një tjetër dimension. Cili do t'i fitojë garat e lojërave?

Jemi mësuar t’i shohim në debate e me kritika në mes njëri-tjetrit.

Megjithatë, është ”Fundjavë” me Lorinda Kolgecin dhe Shpat Kërleshin në  RTV Dukagjini që kryetarët e ish-kryetarët e komunave i sjell në një tjetër dimension këtë të shtunë tek ju.

Mes vete po garojnë kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, kryetari i Komunës së Podujevës Shpejtim Bulliqi, ish-kryetari i Komunës së Gjakovës Pal Lekaj, Kryetari i Komunës së Vushtrrisë Xhafer Tahiri, Kryetari i Komunës së Kamenicës, Kadri Rrahimaj dhe ish-kryetari i Komunës së Ferizajt, Muharrem Sfarqa.

Në lojën e  “Go Kart”, fitues janë Xhafer Tahiri dhe Kadri Rrahimaj.

Megjithatë, kjo është vetëm faza e parë e lojërave ku po garojnë kryetarët.

Për më shumë, ndiqni linkun e mëposhtëm.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika