Kush ia “huqi” e kush “shkëlqeu” gjatë ceremonisë së OSCAR

Tapeti i kuq i Oscars është padyshim ngjarja më e rëndësishme në botën e artit dhe filmit, me yjet që pozojnë të veshur krijimet më të mira të stilistëve. Parakalimi në tapetin e Oscar është sigurisht një pasarelë për personazhet e njohur të kinematografisë dhe artit në përgjithësi dhe për shtëpitë e mëdha të modës ku ato zgjedhin veshjet dhe aksesorët.

Më poshtë janë të rënditur yjet që shkëlqyen e yjet që ia “huqen” me veshje në këtë mbrëmje magjike.

America Ferrera, në garë për aktoren më të mirë në rol dytësor për performancën e saj në Barbie, dukej bukur në rozë e veshur me këtë fustan vezullues Versace dhe gjerdan me jakë të zbukuruar.

America Ferrera

Aktorja e Dune 2, Anya Taylor-Joy kishte veshur një fustan Dior pa rripa argjendi me një fund të skalitur teksa ecën në tapetin e kuq.

Anya Taylor-Joy

Ryan Gosling, i cili do të performojë këngën e nominuar për Oscar  I’m Just Ken  nga  Barbie  gjatë eventit të mbrëmjes, veshi një kostum të zi dhe me një jakë të hapur.

Ryan Gosling

Ylli i popit Ariana Grande, e cila luan në adaptimin e këtij viti në film të muzikalit  Wicked, e kanalizon personazhin e saj Glinda me këtë fustan ngjyrë rozë të butë me zbukurime dramatike rreth belit.

Ariana Grande

Ylli dhe producentja e Barbie, Margot Robbie, për çmimin për filmin më të mirë këtë mbrëmje, shkëlqeu me një fustan të zi elegant të mbledhur në bel.

Margot Robbie

Jennifer Lawrence, e cila së fundmi luajti në komedinë e vitit 2023  No Hard Feelings , veshi një fustan me pika të modës së lartë Dior me një shall të ngjashëm.

Jennifer Lawrence

Cynthia Erivo kishe të veshur një fustan në ngjyrë të gjelbër të cilin e kishte kombinuar bashkë me thonjët por që duket që ia huqi pak.

Cynthia Erivo

Justine Tried duket që veshjen që zgjedhi nuk ishte e duhura për tapetin e kuq.

Justine Tried

Laura Kapman në çantën që mbante në duar kishe çokollada të cilat i hedhte drejtë turmës, por që sa i përket veshjes duket që nuk i pëlqeu turmës.

Laura Kapman

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika