Kushtetuesja e rrëzon Ligjin për KPK-në – Manxhuka i VV-së e lidhë me fitoren 14 shkurtit: Aty është vulosur vullneti i popullit për drejtësi

“Këta mund të sabotojnë e vonojnë reformat në drejtësi, por një gjë nuk mund ta kthejnë mbrapshtë, 14 shkurtin 2021. Aty është përcaktuar dhe vulosur vullneti i këtij populli për drejtësi”, ka shkruar zëdhënësi i VV-së, Arlind Manxhuka ne Facebook duke bërë përpjekje për ta relativizuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese e cila hodhi poshtë Ligjin për KPK-në

Kushtetuesja e rrëzon Ligjin për KPK-në - Manxhuka i VV-së e lidhë me fitoren 14 shkurtit: Aty është vulosur vullneti i popullit për drejtësi

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Arlind Manxhuka rrëzimin e e Ligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës nga Gjykata Kushtetuese e ka lidhur me fitoren e partisë së tij, më 14 shkurt 2021.

Ky vendim i Kushtetueses erdhi, pas kërkesës për vlerësim të kushtetutshmërisë së këtij ligji nga deputetët e PDK-së dhe LDK-së, gjatë viti të kaluar.

Sipas Manxhukës, këta (PDK e LDK) mund t’i sabotojnë dhe vonojnë reformat në drejtësi, por nuk mund të kthejnë mbrapsht, 14 shkurtin e vitit 2021, e që është fitorja e zgjedhje nga ana e VV-së.

“Këta mund të sabotojnë e vonojnë reformat në drejtësi, por një gjë nuk mund ta kthejnë mbrapshtë, 14 shkurtin 2021. Aty është përcaktuar dhe vulosur vullneti i këtij populli për drejtësi”, ka shkruar Manxhuka ne Facebook.

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika