Kuvendi hap dyert për bashkatdhetarët

Kuvendi i Kosovës
Kuvendi i Kosovës

Në vazhdën e traditës që tashmë është krijuar, Kuvendi i Kosovës edhe këtë vit do t’i hapë dyert për bashkatdhetarët.

Mërgimtarët mund ta vizitojnë Kuvendin më 24 dhe 25 korrik, në organizimin që tashmë edhe ka marrë emrin, “Bashkatdhetarët në Kuvend”.

Në njoftim thuhet se të gjithë të interesuarit për t’i vizituar ambientet e Kuvendit të Kosovës mund ta bëjnë që nga fillimi i orës 08:00 deri në 16:00.

Ndryshe, edhe këtë vit Kosovën e kanë vizituar një numër i madh mërgimtarësh nga shumë vende të botës.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika