Kuvendi mban seancë, diskutohet për tërheqjen e mjeteve nga Trusti

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë plenare të enjten duke filluar në ora 10:00, ku në rend dite do të jetë shqyrtimi i parë i Projektligjit për plotësimin dhe ndryshimin e ligjit për Fondet Pensionale të Kosovës, ku me ndryshimet në këtë projektligj është propozuar që qytetarëve t'u lejohet tërheqja deri në 30 për qind e mjeteve të Trustit

Salla e Kuvendit të Kosovës

Kuvendi i Kosovës, të enjten duke filluar në ora 10:00, do të mbajë seancën e dytë për vitin 2023.

Në rend dite në mesin e shumë pikave do të jetë shqyrtimi i parë i Projektligjit për plotësimin dhe ndryshimin e ligjit për Fondet Pensionale të Kosovës dhe shqyrtimi i raportit përfundimtar të Komisionit Hetimor Parlamentar, lidhur me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, në nivelin legjislativ, ekzekutiv, rregullator dhe në ndërmarrje publike.

Pikat tjera në rend dite

  • Miratimi i procesverbalit nga seanca e mëparshme,
  • Deklarimet jashtë rendit të ditës,
  • Pyetjet parlamentare,
  • Shqyrtimi i Raportit me rekomandime për mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit nr. 06/L-046 për Inspektoratin e Arsimit në Republikën e Kosovës,
  • Shqyrtimi i Raportit vjetor të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për vitin 2021.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Mehmeti: Ivanoviqin e ka arrestuar policia e EULEX-it, gjë që...

Murat Mehmeti nga policia i cili thuhet se e ka arrestuar Oliver Ivanoviqin, ka qenë në një lidhje telefonike në emisionin Debat Plus në...

Të fundit nga rubrika