Kuvendi me seancë të jashtëzakonshme, në rend dite dy marrëveshje ndërkombëtare

Në Kuvendin e Kosovës po mbahet seancë e jashtëzakonshme pas kërkesës së 44 deputetëve për votimin e dy marrëveshjeve ndërkombëtare.

Në rend dite është marrëveshja kornizë ushtarake në mes Kosovës e Turqisë dhe marrëveshja në mes të Bankës Evropiane dhe Kosovës për trajtimin e ujërave të zeza në rajonin e Ferizajt.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika