Kuvendi nuk e miraton projektligjin për tërheqjen e mjeteve nga Trusti

Kuvendi i Kosovës, sërish ka votuar kundër tërheqjes së mjeteve pensionale nga Trusti.

Nga 97  deputetë që morrën pjesë në votim, pro tërheqjes kanë votuar 44 kurse kundër ishin 55, gjë që bëri që ky projektligj të mos kalojë.

Nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje pro tërheqjes kishte votuar deputeti Fatmir Humolli.

Në lidhje me tërheqjen e mjeteve nga Trusti, ishte krijuar edhe një peticion.

Kjo kërkesë ishte e partive opozitare, kurse pozita vazhdimisht e ka kundërshtuar këtë iniciativë.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika