Kuvendi nuk mban seancë këtë javë – Konjufca merr pjesë në Këshillin e Evropës

Kryeparlamentari Glauk Konjufca, bashkë me ekipin e tij do të udhëtojnë për në Strasburg ku do të mblidhet Këshilli i Evropës. Aty pritet të diskutohet për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë

Kryeparlamentari, Glauk Konjufca në konferencë për media

Kuvendi i Kosovës, këtë javë nuk do të mbajë seancë plenare, për shkak se kryeparlamentari Glauk Konjufca, bashkë me ekipin e tij do të udhëtojnë për në Strasburg ku do të mblidhet Këshilli i Evropës.

Shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së Mimoza Kusari, pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit, deklaroi se në kuadër të KiE-së, ku do të marrë pjesë edhe Konjufca, do të diskutohet për dialogun Kosovë – Serbi.

“Arsyeja që këtë javë nuk është planifikuar të mbahet seancë, është arsyeja për shkak se do të jenë në Strasburg në Këshillin e Evropës. Në një agjendë të rëndësishme, të mërkurën planifikohet të debatohet për dialogun Kosovë – Serbi, e propozuar nga Britania e madhe. Është e rëndësishme të jenë përfaqësuesit më të lartë të kuvendit edhe delegacioni edhe kryetari”, ka thënë ajo.

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit do të mbahet përsëri të hënën e ardhshme.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika