LA Lakers pësojnë humbje nga Sacramento Kings

Gjiganti amerikan është rikthyer te humbjet, pasi është mposhtur para shikuesve të vet nga Sacramento Kings, me pesë pikë diferencë 111:116

Los Angeles nuk po arrin të ketë vazhdimësi këtë sezon në NBA.

Gjiganti amerikan është rikthyer te humbjet, pasi është mposhtur para adhuruesve të vet nga Sacramento Kings, me pesë pikë diferencë 111:116.

Ka qenë një ndeshje shumë interesante me rikthime në rezultate, por në momentin e fundit, ishin basketbollistët mysafirë më të vëmendshëm dhe morën fitore.

Fundori amerikan, De’Aaron Fox, ishte më meritori për fitoren e Kings në këtë takim, pasi realizoi 31 pikë e shtoi gjashtë asistime.

Me lojë të mirë te mysafirët u dallua edhe Harrison Barnes me 20 pikë, derisa dyshja Huerter e Holmes shtuan 18 respektivisht 16 të tjera.

Te Lakers si gjithmonë më i miri në parket ishte LeBron James me 32 pikë, tetë kërcime e nëntë asistime, por që nuk mjaftuan për ta shmangur disfatën.

Lakers zë vendin e 13-të këtë edicion në Konferencën e Perëndimit me bilanc 20-25, derisa Kings është në pozitën e tretë me 25 fitore e 18 disfata.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur nga viti...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët të shtunën, për hapjen e aplikimit për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Të fundit nga rubrika