Lajçak i shkon në seli edhe LDK-së për t’i informuar për marrëveshjen

Në vazhdën e takimeve me partitë opozitare, emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajcak, e ka vizituar edhe Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Fillimisht, Lajçak këtë të premte u takua me liderët e partive të tjera opozitare, PDK dhe AAK, ku i informoi ata për ecurinë e dialogut, si dhe për takimin e 18 marsit në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq.

Pas takimit me Kurtin në mbrëmjen e së enjtes, emisari Lajçak kishte deklaruar se qëndrimi i Kurtit për planin e zbatimit i kishte plotësuar edhe pritshmëritë e BE-së

Shija e redaktorit

“Komplot-i” nis të hënën në Televizionin Dukagjini

Rrëfimet për të djeshmen dhe të ardhmen, në formën e të vërtetave dhe gënjeshtrave, e mbështjellin shpesh njëra-tjetrën në botën në të cilën jetojmë. Pas...

“Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët...

Ish-Shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se do të donte të merrte pjesë në marshin e së dielës...

Certifikohen pjesëtarët e FSK-së për mbështetje me zjarr indirekt

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka certifikuar pjesëtarët për mbështetje me zjarr indirekt, të premten e 31 marsit. “Me qëllim të përgatitjes profesionale të...

Të fundit nga rubrika