Lajçak merr mbështetje nga Grupi i Socialistëve dhe Demokratëve në PE për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

I dërguari i posaçëm për dialogun ndërjmet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka raportuar para Komitetit Drejtuese Willy Brandt të Grupi i Socialistëve dhe Demokratëve në Parlamentin Evropian.

Sipas Lajçakut, ai ka diskutuar me ta për dialogun e ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

“Mirëprita mundësinë për t’iu drejtuar Komitetit Drejtues Willy Brandt të @TheProgressives Group sot”.

“Diskutuam zhvillimet në Ballkanin Perëndimor dhe Dialogun e lehtësuar. E vlerësoj interesimin dhe mbështetjen për punën time”, ka shkruar në Twitter Lajçak.

Ndërsa Grupi i Socialistëve dhe Demokratëve në Parlamentin Evropian punon për drejtësi sociale, qëndrueshmëri dhe barazi për të gjithë.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika