Lajçak në takim me diplomatin finlandez, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Emisari i BE-së për dialog, Lajçak në takim me diplomatin finlandez, Kai Sauer ka thënë se është mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme të Finlandës për dialogun Kosovë-Serbi të ndërmjetësuar nga BE-ja

Emisari i BE-së për dialog, Miroslav Lajçak dhe diplomati finlandez, Kai Sauer

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, të hënën e 23 janarit është takuar me diplomatin finlandez, Kai Sauer në Bruksel.

Përmes një postimi në Twitter, emisari Lajçak ka thënë se në këtë takim është diskutuar për procesin e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë.

“Diskutuam për dialogun Beograd-Prishtinë dhe e informova për zhvillimet e fundit. Mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme të fortë finlandeze për dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja”, ka shkruar Lajçak.

Po ashtu, të hënën Lajçak është takuar edhe me përfaqësuesit e shteteve të Spanjës, Sllovakisë dhe Qipros, shtete këto që s’e kanë njohur pavarësinë e Kosovës.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika