Lajçak takohet me presidentin e Finlandës, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në takim me presidentin finlandez, Alexander Stubb, ka diskutuar për dialogun Kosovë - Serbi

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak dhe presidenti i Finlandës, Alexander Stubb

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar me presidentin e Finlandës, Alexander Stubb.

Përmes një postimi në platformën X, Lajçaku ka thënë se në këtë takim është diskutuar për dialogun Kosovë-Serbi.

Në këtë takim është diskutuar edhe për zgjerimin e Bashkimit Evropian (BE) dhe Ballkanin Perëndimor.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika