Lajçak takon Ali Ahmetin

I dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar me udhëheqësin e partisë Bashkimi Demokratik për Integrim në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti

I dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar me udhëheqësin e partisë Bashkimi Demokratik për Integrim në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti.

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka treguar se ky është takimi i parë që diplomati evropian ka zhvilluar sot.

“Para fillimit të dialogut Kosovë Serbi në Ohër, Ndêrmjetësuesi Lajçake nisi ditën me takim me Ali Ahmetin”, ka shkruar Osmani në Facebook.

Pas pak, Lajçak do të presë në takim edhe kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika