Lajmi i fundit, vritet një person dhe plagoset një tjetër në Kaçanik

Pas mesditës, në periferi të qytetit të Kaçanikut si pasoj e të shtënave me armë zjarri është vra një person dhe një tjetër ka mbetur i plagosur

Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se rreth orës 14:00, në qytetin e Kaçanikut ka ndodhur një vrasje. Sipas policisë dy persona të moshës madhore kanë marrë plagë nga arma e zjarri, me ç’rast njëri nga ta ka mbetur pa shenja jete.

Viktima tjetër është dërguar për ndihmë mjekësore në spitalin e Ferizajt e më pas është transferuar në Qendren Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Rasti është duke u hetuar.

“Ju njoftojmë se sot në ora 14:00 kemi marrë një informacion se në rrugën magjistrale Ferizaj – Kaçanik te vendi i quajtur ‘Fusha Pajtimit’,  përballë ‘Varrezave të Dëshmorëve’, 2 persona të moshës madhore kanë marrë plagë nga arma e zjarrit”.

‘Nga informatat e para njëri për pasojë ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, kjo konfirmuar nga ekipet mjekësore, ndërsa tjetri është transportuar për ndihmë mjekësore ne Ferizaj e më pas është transportuar për QKUK për trajtim te mëtutjeshëm mjekësor”, ka thënë për Portali D, Zëdhënësi i Policisë për regjionin e Ferizajt, Kanun Veseli.

Ai tutje ka thënë se ”Në vendin e ngjarjes janë ekipe te policisë që po e hetojnë rastin”.

Ndërsa nga QKUK ende nuk janë deklaruar lidhur me rastin.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika