Lampard përsëri i papunë, shkarkohet edhe nga Evertoni

Në “Stamford Bridge”, Frank Lampard ishte hero si futbollist, por, si trajner punët nuk i ecën mirë dhe e shkarkuan

Frank Lampard

Në “Stamford Bridge”, Frank Lampard ishte hero si futbollist.

Por, si trajner punët nuk i ecën mirë dhe e shkarkuan.

Pasi pushoi një kohë, ai vendosi që ta marrë timonin e Evertonit.

Në rrethana të tjera, por i njëjti fat e ndoqi përsëri: Sot u shkarkua nga detyra.

Legjenda e futbollit anglez nuk arriti asesi ta këndell skuadrën nga qyteti i Liverpoolit.

Sipas mediave angleze tashmë është përsëri i papunë

Nën urdhëratë e tij, Evertoni regjistroi vetëm tre fitore në këtë sezon, teksa barazoi gjashtë herë dhe pësoi 11-të humbje.

Vendi i 19-të në tabelë është dëshmia më  e mirë e formës së dobët që “The Toofes” po kalojnë.

Se kush do e zë ulësen e 44 vjeçarit nuk dihet ende, por një gjë është e sigurt – “mbijetesa” në Premierligë është synimi i Evertonit.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika