Landry Shamet nuk do të luajë në raundin e parë?

Lojtari i Phoenix Suns, Landry Shamet nuk është stërvitur të premten, për shkak të një dëmtimi në këmbën e majtë.

The Suns kanë rekordin më të mirë të përgjithshëm të NBA-së dhe po përgatiten për raundin e parë të play-off-it kundër Clippers ose Pelicans. Shameti ka qenë një nga lojtarët më të mirë të skuadrës, duke shënuar mesatarisht 8.3 pikë për lojë.

“Dëmtimet janë pjesë e saj”, tha trajneri Monty Williams. “Ne nuk jemi të sigurt për ashpërsinë e tij. Ai thjesht nuk u stërvit sot dhe kjo është gjithçka që duhet të raportojmë. Por ne jemi krijuar për situata të tilla. … Thjesht duhet të merremi me gjëra ndërsa shfaqen.”

The Suns thyen një rekord prej 64 fitoresh këtë vit. Nëse Shamet nuk është i disponueshëm për ndonjë ndeshje, kjo do të thotë më shumë kohë për mbrojtësin Aaron Holiday, i cili ka mesatarisht 6.8 pikë në 22 ndeshje, që kur u ble nga Wizards në një tregti në mes të sezonit.

25 vjeçari filloi rrugëtimin e tij në NBA që nga viti 2018.

Shija e redaktorit

Kukësi i Shqipërisë – Qyteti i parë i nominuar për...

Në kulmin e luftës në Kosovë, kjo zonë me 16,000 persona priti më shumë se 400,000 refugjatë. Tani, Kukësi po përdor historinë e tij...

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Të fundit nga rubrika