Landry Shamet nuk do të luajë në raundin e parë?

Lojtari i Phoenix Suns, Landry Shamet nuk është stërvitur të premten, për shkak të një dëmtimi në këmbën e majtë.

The Suns kanë rekordin më të mirë të përgjithshëm të NBA-së dhe po përgatiten për raundin e parë të play-off-it kundër Clippers ose Pelicans. Shameti ka qenë një nga lojtarët më të mirë të skuadrës, duke shënuar mesatarisht 8.3 pikë për lojë.

“Dëmtimet janë pjesë e saj”, tha trajneri Monty Williams. “Ne nuk jemi të sigurt për ashpërsinë e tij. Ai thjesht nuk u stërvit sot dhe kjo është gjithçka që duhet të raportojmë. Por ne jemi krijuar për situata të tilla. … Thjesht duhet të merremi me gjëra ndërsa shfaqen.”

The Suns thyen një rekord prej 64 fitoresh këtë vit. Nëse Shamet nuk është i disponueshëm për ndonjë ndeshje, kjo do të thotë më shumë kohë për mbrojtësin Aaron Holiday, i cili ka mesatarisht 6.8 pikë në 22 ndeshje, që kur u ble nga Wizards në një tregti në mes të sezonit.

25 vjeçari filloi rrugëtimin e tij në NBA që nga viti 2018.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

Avokati Gashi: Ka neglizhencë të hetimeve, Astrit Dehari është goditur...

Avokati Tomë Gashi ka njoftuar se të premten e 12 gushtit do të mbajë konferencë për media në lidhje me rastin e vdekjes së...

Të fundit nga rubrika