Lansohet Portali i Dukagjinit

Nga sot (e hënë), Portali D i është bashkangjitet korporates Dukagjini si produkti më i ri i saj.

Krahas një mijë e 500 portaleve në relacionin Kosovë-Shqipëri, portali D është portali më i ri në vend. Pas një muaji përgaditjesh, portali D është tashmë i çasshëm për publikun.

Për rëndësinë e pjesëmarrjes së një portali në këtë kompani, është shprehur drejtori i programacionit, Fiton Dibrani.

“Ka qenë e rëndësishme se Dukagjini veçse ka qenë media mjaftushëm e etabluar ne skenën tonë mediale, e ka Radion që është radioja më e dëgjuara në Kosovë, Televizionin e në këtë rast është shtuar edhe Portali”, ka thënë Dibrani gjersa ka shtuar se qëllimi i këtij portali do të jetë raportimi i së vërtetës dhe interesi i publikut.

“Secila media e re është një festë, është një zë tjetër, një mundësi për të marrë një informcion në një formë tjeter”, ka shtuar ai.

Për lansimin e këtij portali është shprehur edhe redaktori i tij, Ridvan Emini.

‘Dukagjini tashmë është dëgjuar dhe shikuar, dhe tani është koha për t’u lexuar”, ka thënë Emini.

Portali D është media e parë e shkruar nga Korporata Dukagjini.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

Avokati Gashi: Ka neglizhencë të hetimeve, Astrit Dehari është goditur...

Avokati Tomë Gashi ka njoftuar se të premten e 12 gushtit do të mbajë konferencë për media në lidhje me rastin e vdekjes së...

Të fundit nga rubrika