Largimi i përkohshëm i Barcelones nga Camp Nou

Camp Nou, shtëpia e klubit të Barcelones që nga viti 1957

Barcelona ka njoftuar se do të largohet nga Camp Nou për sezonin 2023-24, ndërkohë që stadiumi është duke u rindërtuar.

Katalunasit do t’i zhvillojnë ndeshjet e tyre në stadiumin olimpik të Barcelonës, Lluís Companys Stadium, teksa punimet në terrenin e tyre vazhdojnë të zhvillohen.

Stadiumi “Camp Nou”

Njihet si stadiumi më i madh në Evropë me një kapacitet prej 99 mijë e 354, me objekte të ndryshme që ofron nga brenda, gjithashtu kapaciteti i stadiumit shkon deri në 60 mijë shikues. Megjithatë, kapaciteti i përgjithshëm ka ndryshuar gjatë viteve për shkak të modifikimeve të ndryshme.

“Në sezonin 2023/24, pjesa më e madhe e punës (në Camp Nou) do të vazhdonte gjatë gjithë vitit, kështu që skuadra do të luajë në Montjuic”, tha Barcelona në një deklaratë të enjten.

Pritet që renovimi i stadiumit të përfundojë gjatë sezonit 2022-23, pastaj anëtarët dhe tifozët e klubit mund të vijnë normalisht në ndeshje, ka bërë të ditur klubi.

Renovimet do të nisin në muajin qershor pas përfundimit të sezonit futbollistik 2021-2022.

Stadiumi “Lluís Companys”

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika