Largohen flamujt serbë, vendoset flamuri i Kosovës në komunën e Zubin Potokut

Largohen flamujt serbë, vendoset flamuri i Kosovës në komunën e Zubin Potokut

Flamujtë serb që ishtin të vendosaur ne objektin e Komunëes së Zubin Potokut janë largaur, ndërsa, është vendosur flamuri I Kosovës.

Ndërsa më herët, kryetari i komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, ka arritur të hyjë brenda objektit të komunës. Gjatë hyrjes së tij në komunë, Zeqiri është shoqëruar nga pjesëtarët e Policisë së Kosovës.

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika