Laura Fazliu bëhet nënkampione e Evropës

Kjo është medalja e dytë për Kosovën në Kampionatin Evropian ''Sofje 2022'', pasi Distria kishe fituar medaljen e bronztë një ditë më herët.

Për herë të parë në karrierën e saj, xhudistja kosovare Laura Fazliu është bërë nënkampione e Evropës.

Ajo fitoi medaljen e argjendtë, në kategorinë – 63kg të Kampionatit Evropian “Sofia 2022”.

Fazliu, pësoi humbje në finale nga Gemma Howell e Britanisë së Madhe.

Në këtë garë xhudistja kosovare i ka shënuar katër fitore.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika