Laura Fazliu siguron medalje evropiane, shkon në finale

Xhudistja kosovare Laura Fazliu ka siguruar medaljen evropiane të xhudos, të parën në karrierën e saj për seniore

Për xhudisten nga Kosova është një ditë fantastike, pasi ka arritur deri në finalen e evropianit në kategorinë deri 63 kilogramë.

Në luftën e parë Fazliu fitoi ndaj izraelites Kerem Primo.

Pas saj ajo e mposhti britanikën Lucy Renshall, derisa në çerekfinale triumfoi ndaj xhudistës çeke Renata Zachova.

E në gjysmëfinalen e madhe, Fazliu mposhti spanjollen Cristian Cavana Perez.

Tanimë Fazliu ka siguruar medalje evropiane, derisa në finale do të luftojë për të artën.  /Telegrafi

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika