LDK-ja mblidhet sot në orën 15:00, shpallin zgjedhjet e brendshme në parti

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) do të mbajë zgjedhje të brendshme për pozitën e kryetarit dhe strukturat e tjera të partisë. Faton Bislimi, deputeti i Kuvendit të Kosovës, ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së, për shkak të injorimit nga kryetari Lumir Abdixhiku

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mblidhet sot në orën 15:00, për të shpallur zgjedhjet e brendshme partiake.

Zgjedhjet përfshijnë pozitën e kryetarit dhe të gjitha strukturat e partisë, kështu është bërë e ditur nga mediumi Gazeta Express, që e ka siguruar dokumentin me rendin e ditës së mbledhjes së Kryesisë së LDK-së.

Ndërsa më herët edhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Faton Bislimi, ka dhënë dorëheqje nga kryesia e LDK-së, për shkak të injorimit të paarsyeshëm nga kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku. Sipas Bislimit, Abdixhiku po fokusohet në forcimin e figurës së tij politike, në vend të forcimit të LDK-së.

 

Shija e redaktorit

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Apeli në Hagë rrit dënimet për dy bashkëpunëtorë të Millosheviqit

Gjyqtarët e apelit të OKB-së rritën ndjeshëm dënimet e dy bashkëpunëtorëve të ish-presidentit të Serbisë, Sllobodan Millosheviq, duke i konsideruar ata përgjegjës për përfshirje...

Raportimi nga veriu, gazetarët tregojnë eksperiencat e tyre në “Radar”

Raportimi nga e premtja në komunat në veri të vendit ishte një tjetër sfidë për gazetarët në Kosovës. Në mesin e provokimeve, të sharave,...

Të fundit nga rubrika