LDK me njoftime mortore, “kanë vdekur kauzat e VV-së”

Forumi Rinor i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ka organizuar një aksion, të premten e 27 janarit, përmes të cilit, ka shprehur kritika për zhvillimet e fundit

Fletushkat e vendosura te Agjencia e Regjistrimit Civil (Foto: Dorentina Thaqi)

Disa “njoftime” janë vendosur, të premten e 27 janarit, në vende të ndryshme të kryeqytetit, të cilat siç njofton EO, janë vendosur nga Forumi i Rinisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Përmes këtij aksioni rinor, po shprehen kritikat për Qeverinë, ndërsa në fletushkat e shpërndara kanë shkruar se ”kanë vdekur kauzat e Vetëvendosjes”.

Ekipi i terrenit i RTV Dukagjinit, së fundi te Agjencia e Regjistrimit Civil ka parë të jenë vendosur njoftime të tilla, në të cilat, thuhet “Me pikëllim të thellë njoftojmë popullin e Kosovës, se kanë vdekur të gjitha kauzat, me të cilat, erdhi në pushtet Albin Kurti”.

Fletushkat e vendosura te Agjencia e Regjistrimit Civil (Foto: Dorentina Thaqi)

Ndërkaq, tutje është shkruar se “Varrimi i kauzave, parimeve dhe premtimeve po bëhet çdo ditë”.

Të tilla njoftime, EO i kishte parë të jenë vendosur edhe në hyrje të Qeverisë.

Njoftimet e vendosura në hyrje të Qeverisë së Kosovës (EO)

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika