Leandro Paredes: Do të doja të luaja për Real Madrid-in

Leandro Daniel Paredes, futbollisti argjentinas, profesionisti i cili luan në pozicionin e mesfushorit mbrojtës, për klubin e Paris Saint German (PSG), ka rrëfyer ëndrrën e tij për Real Madridin

Leandro Paredes

Real Madrid është një klub në trend këtë kohë. Adhuruesit e futbollit janë duke u mahnitur pas këtyre tri rikthimeve që klubi ka pasur në Ligën e Kampionëve.

Kampionët francezë pas dështimeve të vazhdueshme, si gjithmonë kanë bërë më të mirën që të kenë fitore në një Ligë të Kampionëve gjatë kësaj dekade.

Leandro Paredes në kanalin argjentinas TyC Sports ka folur për skuadrën në të cilën do të kishte dëshirë të ishte pjesë.

Leandro Paredes

“Do të doja të luaja për Real Madrid-in. Çdo lojtar ëndërron ta veshë atë fanellë”, është shprehur Paredes, raporton FootballEspana.

Për të klubi i Real Madrid-it është një klub shumë i rëndësishëm ku sipas tij do të ishte ëndërr që të ishte pjesë e klubit, por, respekti i tij ndaj PSG-së dhe komoditeti i tij në klub, e bëjnë që të jetë i lumtur në vendin ku është.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika