Leci: Gjermani dhe Portugalia favorit të kampionatit

Gjermani deri më tash ka bindur me lojë, por edhe me gola, ka thënë Liridon Leci.

Sipas Liridon Lecit, edhe Portugalia mbetet pretendent me paraqitjen e sotme, pasi ajo shënoi fitore ndaj Republikës së Çekisë.

Ai, në emisioni “EuroDueli” në RTV Dukagjini, ka thënë se mesfusha dhe sulmin e ka shumë të mirë, ndërsa sipas tij disa mangësi i ka te mbrojtja.

Ai tutje ka thënë se me ekipe të mëdha këto defekte të mbrojtjes janë problem, mirëpo mesfushën dhe sulmin e ka shumë të orkestruar.

Lojtarët e saj, të cilët luajnë në ekipe të mëdha, e bëjnë atë të jetë favorit në këtë kampionat.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika