Leci tregon se cili është problemi i Ballkanit

Liridon Leci ka deklaruar se Ballkani ka probleme financiare.

Në emisionin “Dueli Sportiv” në RTV Dukagjini ai tha se “te Ballkani po kanë probleme, sidomos në mbrotje, po pësojnë gola shumë.Nëse Ballkani ankohet për fond të futbollistëve, atëherë ku janë skuadrat tjera. Unë mendoj që Ballkani ka probleme edhe tjera, ka probleme financiare, sepse jemi vend i vogël dhe i marrim vesh gjërat shumë lehtë. Ka futbollista në  Ballkan që nuk janë paguar që tre ose katër muaj”.

Leci po ashtu shtoi se “nuk mund ta motivosh futbollistin, ose ta ‘detyrosh’ të luash siq do vet kur nuk paguhet tre ose katër muaj”.

“Dueli Sportiv” do të vazhdojë çdo të dielë, me fillim nga ora 22:00.

Përveç lajmeve nga sporti vendor po ashtu do të ketë edhe shumë risi edhe nga sporti ndërkombëtar.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika