Leclerc mposht Max Verstappen duke u rikthyer në garën e kampionatit

Charles Leclerc ka mposhtur Max Verstappen nga radhët e Red Bull, për të fituar Çmimin e Madh të Austrisë të dielën dhe kështu, duke u rikthyer në garën e kampionatit të shoferëve të Formula 1

Leclerc and Verstappen

Charles Leclerc ka festuar fitoren e Çmimit të Madh të Austrisë.

Charles Leclerc ka mposhtur Max Verstappen për të fituar Çmimin e Madh të Austrisë të dielën dhe kështu, u fut përsëri në garën e kampionatit të shoferëve të Formula 1.

Nuk ishte e lehtë për pilotin e Ferrarit pasi atij iu desh të kapërcejë tre herë Verstappen nga radhët e Red Bull, për të fituar vendin e tij të parë në podium që nga GP Australian në prill.

Leclerc përfundoi 1.532 sekonda përpara vendit të dytë.

Fitorja i jep fund një ecuri të dobët të formës për 24-vjeçarin pasi ka humbur në podium në pesë garat e mëparshme.

 

 

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Vuçiq: Kam frikë se beteja e Stalingradit do të vijë...

I pari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur se ka frikë, se mund të  ndodh një betejë e ngjashme me  atë të Stalingradit, ku...

Të fundit nga rubrika