Leicester City mposht Watford-in me rezultat të thellë

Leicester City ngrit shpresat e dhelprave për një përfundim në top-10

Leicester City ka mposhtur Watford-in me rezultat përfundimtar 5-1, duke zbritur Watford-in nga kategoria për t’i lënë ata në humbjen e shtatë në tetë ndeshjet e Premier League.

Rezultati rrit shpresat e dhelprave për një përfundim në top-10, pas ndeshjes me Watford, të cilët tani kanë humbur 15 nga 19 ndeshjet e tyre në shtëpi, duke rënë në fund të tabelës.

Me pasardhësin e Roy Hodgson, Rob Edwards, që parakaloi para fillimit të ndeshjes, pasditja kishte nisur me fat për Hornets.

Përpjekja e Joao Pedro-s nga afërsia u largua nga Timothy Castagne, për t’i vënë ata përpara, dhe ata patën mundësi të rrisin epërsinë e tyre me Adam Masina që goditi traversën dhe sulmuesin brazilian Pedro duke parë një tjetër përpjekje të shpëtuar mirë nga portieri i Foxes, Danny Ward.

Sidoqoftë, një përzierje mbrojtëse midis Masina dhe Craig Cathcart i lejoi Youri Tielemans të shtonte James Maddison për golin e barazimit dhe prej andej dhelprat morën kontrollin.

Dita e zymtë e Watford-it e pa Vardy-n të vraponte drejt pasimit të Barnes për të shtyrë topin ashtu që të kalonte Foster-in, përpara se Barnes të fshinte një përpjekje të ulët pas Foster-it në këndin e poshtëm djathtas.

Shënuesit e Leicester City-t qenë J. Maddison, J. Vardy (dy gola) dhe Barnes(dy gola).

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika