Lëndohen dy pjesëtarë të policisë nga përleshjet në mes të tifozëve të Llapit dhe Ballkanit, arrestohen 21 persona 

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, për Portalin Dukagjini ka treguar se janë shoqëruar 21 persona në polici, dhe dy pjesëtarë të Policisë së Kosovës kanë mbetur të lënduar nga përleshjet në mes të tifozëve të Llapit dhe Ballkanit.  

Më poshtë mund ta lexoni komunikatën e plotë të Policisë së Kosovës. 

Shoqërohen në stacion policor 21 persona të përfshirë në një incident të ndodhur në Podujevë  

Me datën 12.03.2023, rreth orës 15:00, në Podujevë, pas një ndeshje futbolli, tifozët e ekipeve janë përleshur duke përdorë/gjuajtur mjete të forta. 

Si pasojë e përleshjes deri tani është raportuar se janë lënduar 2 zyrtarë policorë, të cilët ishin në detyrë, të angazhuar për menaxhimin e situatës.  

Ndërsa nga ana e tifozëve, deri tani është raportuar për tre të lënduar. 

Bazuar në të dhënat fillestare, ngjarja ka filluar në stadium, ku janë shkaktuar dëme materiale, (dëmtim i ulëseve), më pas ka vazhduar në rrugët “Besnik Restelica” dhe “Zahir Pajaziti”, ku janë dëmtuar tri vetura dhe një autobus. 

Pas vënies nën kontrollë të situatës, policia në koordinim me prokurorin e shtetit, kanë nisë një hetim për ngjarjen. 

Hetuesit policorë në vazhdimësi janë duke ndërmarrë veprime hetimore me qëlim të identifikimit dhe procedimit e të gjithë të dyshuarve të përfshirë në këtë ngjarje. 

 

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika