Lëndohen nëntë persona si pasojë e një aksidenti në magjistralen Pejë-Prishtinë

Rreth orës 17:40, në magjistralen Pejë-Prishtinë janë përfshirë në aksident tri vetura dhe një kombaj, nga ky aksident kanë pësuar lëndime nëntë persona. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, ka konfirmuar ngjarjen për RTV Dukagjini dhe ka thënë se policia është duke i kryer hetimet për të zbuluar shkaqet e këtij aksidenti

Në magjistralen Pejë-Prishtinë ka ndodhur një aksident në të cilin janë përfshirë tri vetura dhe një kombaj, si rezultat i këtij aksidenti kanë mbetur të lënduar nëntë persona.

Të lënduarit, sipas zëdhënësit të Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashit, janë dërguar në Spitalin Rajonal të Pejës për trajtim mjekësor.

“Rreth orës 17:40 në magjistralen Pejë-Prishtinë, janë përfshirë në aksident tri vetura dhe një kombaj. Nga ky aksident kanë pësuar lëndime nëntë persona’’, ka thënë Gashi për Dukagjinin.

Më tej, Gashi ka thënë se ekipet e policisë janë duke kryer ekzaminimet e nevojshme në vendin e ngjarjes për t’i ditur shkaktarët e aksidentit.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika