Lëndohen tre policë, njëri goditet nga rrufeja kurse dy të tjerë vetaksidentohen

Goditet një polici nga rrufeja afër kufirit me Serbinë, ndërsa dy të tjerë vetëaksidentohen sipas Luljeta Zhubi drejtoreshe e spitalit Rajonal në Mitrovicë

Foto ilustruese

Luljeta Zhubi, drejtoreshë e spitalit Rajonal në Mitrovicë, ka thënë për RTV Dukagjini se një pjesëtar i Policisë së Kosovës është goditur nga rrufeja afër kufirit me Serbinë.

Sipas saj, edhe dy pjesëtarë të tjerë të Policisë janë vetaksidentuar.

“Një polic është goditur nga rrufeja sot, i cili ka qenë duke punuar diku afër kufirit me Serbinë”, ka thënë ajo.

“Edhe dy policë të tjerë në rajonin e Mitrovicë sot janë vetaksidentuar. Te gjithë janë jashtë rrezikut për jetë, me disa lëndime trupore”, ka thënë Zhubi për RTV Dukagjinin.

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika