Lëndohet Clint Capela i “Atlanta Hawks”

Clint Capela doli nga ndeshja e së premtes mes Hawks dhe Cavaliers si shkak i një lëndimi gjatë pjesës së dytë. Ai zgjati gjurin e tij të djathtë në fund të kësaj pjese.

Lëndimi ndodhi kur ai goditi nga pas kundërshtarin nga Cleveland, Evan Mobley, duke e tërhequr atë mbrapsht në gjurin e Capela-s. 27 vjeçari i Hawks ra menjëherë në tokë duke bërtitur nga dhimbja dhe duhej të ndihmohej të dilte nga dyshemeja. Ai doli me shtatë pikë dhe tetë kërcime në 13 minuta e 29 sekonda aksion.

Hawks më vonë njoftuan se Capela do t’i nënshtrohej një MRI në Miami, ku Atlanta do të fillojë serinë e saj të play-off-it të raundit të parë kundër Heat-it.

Dy ekipet po luanin për vendin e tetë dhe të fundit të playoff-it. Atlanta Hawks mposhti Cleveland Cavaliers me diferencë 107-101.

 

Shija e redaktorit

Ballkani me fitore historike, një hap larg kualifikimit në Ligën...

Ballkani ka fituar ndeshjen ndaj Shkupit në kuadër të play-offit të Ligës së Konferëncës në Stadiumin “Todor Proeski” në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Ekipi...

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

Më të lexuarat

“Kemi pritur mjaft, është koha për paqe” thonë qytetarët në...

Grafitet e vendosura dhe patrullat e Policisë, janë pamjet që po e shoqërojnë Mitrovicën Veriore gjatë së enjtes së 18 gushtit. Të heshtur por në...

Escobar pas takimit me Kurtin: Asociacioni duhet të formohet sipas...

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pas takimit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ka thënë se...

Mandl kërkon sqarim nga BE-ja për referimin ndaj kryeministrit Kurti...

Në njoftimin e faqes zyrtare të Bashkimit Evropian(BE) për takimin që u mbajt të enjten e 18 gushtit në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, është...

Të fundit nga rubrika