Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" të mërkurën e 18 janarit ka fituar çmimin FIDES 2022, çmim ky që erdhi pas kontributit dhe aktiviteteve tjera vullnetare të librarisë

Ilustrim

Libraria “Dukagjini” ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ.

Ky çmim librarisë “Dukagjini”, ju dha për kontributin e vazhdushëm të saj për ti ndihmuar fëmijet e fshatrave SOS.

Vetëm brenda viti 2022, libraria ka dhuruar për këta fëmijë, rreth 12 mijë e 700 euro nga aktivitete që janë bërë nga fondacioni në emër të Agim Lluka.

Qëllimi i ndarjeve të qmimeve nga formumi për inciativë qytetare FIDES ishte për të nderuar kontributin filantropik të bizneseve dhe individëve në Kosovë dhe diasporë.

Fotoilustruese

 

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika