Limaj: Sot ata që udhëheqin shtetin janë mohuesit e shtetit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, në konventën politike "Veprat flasin", ka thënë se krerët e shtetit që tashmë po udhëheqin, në momentet më të vështira të vendit kanë qëndruar në anën e kundërt të historisë dhe kanë mohuar lirinë e Kosovës

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj

Në konventën politike “Veprat flasin”, Fatmir Limaj, kryetari i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se veprat në fjalë dhe fjalët në vepra të ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, vazhdojnë ende t’i mbajnë dhe t’i udhëheqin drejt “betejave” që vijnë.

“Ne të gjithë këtu lutemi për shëndetin e tij dhe të gjithë burrave që janë atje padrejtësisht, duke qenë të sigurt se ata së shpejti do të kthehen në Kosovë”, ka thënë Fatmir Limaj.

Limaj ka shtuar se prapa tyre qëndrojnë veprat e tyre e para tyre qëndron gatishmëria dhe premtimi i tyre për të vazhduar me veprat për Kosovën.

“Kjo konventë politike e titulluar “Veprat flasin” ka imponuar këtë moto per të ju rikthyer qytetarëve të Kosovës”, shtoi Limaj duke theksuar se Kosova ka nevojë për vepra dhe sipas tij, Kosova po përballet me një situatë të çuditshme ku njerëzit që e drejtojnë “flasin e mashtrojnë”.

“Kosova ka marrë nje drejtim që nga 14 shkurti, krejt pa krye, me premtime boshe, me shpifje dhe mashtrime”.

Ai shprehet se në krye të shtetit janë mohuesit e shtetit, duke shtuar se të njëjtit kanë punuar kundër asaj qe kemi sot.

“Në momentet më të vështira ata kanë qëndruar në anën e kundërt të historisë, ata kanë mohuar lirinë e Kosovës, ata kanë mohuar krijimin e shtetit të Kosovës, ata kanë deklaruar se Kosova nuk duhet te ketë asnjëherë shtet”, shtoi Limaj.

Kryetari i Nismës Socialdemokrate ka potencuar se krerët e shtetit kanë qenë kundër çdo bisedimi që ka qenë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika