Lirohet Remi

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa - Remi, është liruar nga EULEX-i. Ai ka thënë se iu morë vetëm telefoni

Rrustem Mustafa, ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK)

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa – Remi, pak minuta më parë është liruar nga EULEX.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari Venhar Isufi.

Sipas tij, Remi ka thënë se vetëm telefonin ia kanë marrë, asgjë tjetër.

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa, ishte shoqëruar nga Dhomat e Specializuara të Kosovës pak çaste më parë.

Sipas familjarëve të ish-komandant Remit, për RTV Dukagjini kanë thënë se ai është shoqëruar nga EULEX-i, por nuk dihen saktë arsyet, por se dyshojnë se ka të bëjë me dëshmitë shtesë në procesin që po zhvillohet në Hagë ndaj krerëve të UÇK-së.

Dy muaj më parë, Rrrustem Mustafa kishte përfunduar dëshminë e tij në Hagë.

Remi pati thënë se për të ka qenë shumë e rëndë ndjesia të ketë përballë bashkëluftëtarët e tij me akuza të padrejta. Asnjë shpifje ndaj UÇK-së, nuk mund ta zhbëjë katrahurën që shkaktoi politika kriminale e një regjimi kishte deklaruar ai.

 

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika